TapDj

TAPDJ

Tap DJ to artysta, który jako pierwszy na świecie proponuje połączenie tańca " który słychać " z nowoczesną technologią dźwięku, tzn. tworzenie muzyki dzięki elektronicznym butom midi. Występ stepującego DJ'a jest wspaniałą interakcją z widownią, na oczach której powstaje nowocześnie brzmiący utwór, którego beat'y tworzone są stopami, elektronicznymi padami oraz czujnikami umieszczonymi na ciele !!!
Jak to działa?

Głównym założeniem koncepcji to możliwość jednoczesnego tańca i tworzenia bitów przy pomocy bezprzewodowego systemu. W butach do stepowania umieszczone zostały specjalne czujniki elektroakustyczne, których sygnał za pomocą konwertera zostaje zamieniony na informacje elektroniczną. Sygnały zbierane są nie tylko z butów ale także z dwóch elektronicznych miniaturowych padów zaczepianych do paska spodni. Następnie analogowym sygnałem bezprzewodowym wszytko jest wysyłane do dekodera, który zamienia odbierane impulsy na sygnały midi.


Dzięki temu grający na butach może dowolnie konfigurować brzmienia oraz rozmieszczenie poszczególnych dźwięków. Konkretne kombinacje kroków pozwalają uzyskać ciekawe bity a dźwięki uzyskane z padów na pasku wzbogacają rytm o dowolne ozdobniki muzyczne. Dzięki temu systemowi tworzący rytm może bez zahamowań poruszać się po scenie a także wychodzić do publiczności bezpośrednio ją animując.

All rights reserved TAPDJ 2014. Created by J-23 2014